Організація освітнього процесу

Основні завдання роботи

на 2023/2024 навчальний рік:

- Забезпечення психологічної підтримки та супроводу учасників освітнього процесу під час воєнного та післявоєнного стану.

-Розвиток основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально – духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.

- Створення оптимального предметно-просторового розвивального середовища, що сприяє формуванню навичок безпечної поведінки дошкільників.

Для педагогів:
  • Проводяться методичні заходи, спрямовани на розвиток творчих можливостей педагогів, виявлення ефективного педагогічного досвіду та участь у його вивченні, узагальненні та впровадження
  • Створюються організаційні умови для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників
  • Поглиблюється методична підготовка педагогів, активно впроваджуються в практику роботи досягнення психолого-педагогічної науки

Заклад дошкільної освіти є закладом загального типу. Напрям діяльності гуманітарний.

Заклад дошкільної освіти працює в україномовному режимі.

Організована освітня діяльність у ЗДО планується й проводиться відповідно до програмових завдань з урахуванням умов розвивального предметного, природного, соціального середовища і потреб, інтересів, здібностей дітей. Основними її формами є:

- заняття різних видів;

- гурткова робота;

- індивідуальна робота навчально-пізнавального спрямування у повсякденні;

- організовані дидактичні ігри у повсякденному житті;

- спостереження у повсякденні;

- пошукові ситуації у повсякденному бутті тощо.

Организована навчально – пізнавальна діяльність проводиться у формі занять, починаючи з 3-го року життя. Тривалість занять становить:

- для дітей третього року життя –до 10 хвилин;

- у молодшій групі – не більше 15 хвилин;

- у середній групі – 20 хвилин;

- у старшій групі – 25 хвилин.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

Тижневий розподіл занять розроблено на кожну вікову групу з урахуванням закономірностей у зміні працездатності, активності дитячого організму, особливостей перебігу уваги і т.д.

Планування освітнього процесу у ЗДО здійснюється за режимними моментами з урахуванням ліній розвитку, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

Розподіл занять на тиждень у 2023/2024 навчальному році

Види діяльності за освітніми лініями Кількість занять на тиждень за віковими групами
І молодша группа (від 2 до 3-х років) ІІ молодша группа (від 3 до 4-х років) Середня группа (від 4 до 5-ти років) Старша группа (від 5 до 6-ти років)
Ознайомлення із соціумом 1 2 2 3